Ułatwienia dostępu

Dzień Chemika - Głowienka 2024

W ramach obchodów Dnia Chemika, zorganizowaliśmy w naszym żłobku zabawy i doświadczenia chemiczne. Maluszki z radością wcieliły się w role młodych badaczy i z wielkim zaangażowaniem asystowały, przy doświadczeniach. Na początku pobawiliśmy się kolorowymi balonikami, które dzięki pocieraniu ich o włosy, naelektryzowały się i przyklejały do naszych ubrań. Podczas doświadczenia „Burza w słoiku” dzieci obserwowały oddzielający się olej od wody oraz barwniki opadające na dno, tworzące efekt kolorowych błyskawic. Trudno w to uwierzyć, że przy pomocy prostych składników można wyczarować tak niesamowite zjawiska. Największą radość sprawiło maluszkom doświadczenie, do którego użyliśmy suchego lodu i ciepłej wody – to połączenie utworzyło piękny wybuch dymu. Zachwyt wzbudził także eksperymentem z bańkami mydlanymi. Za sprawą gliceryny, którą dodaliśmy do płynu bańki nie pękały, a pozostawały w nienaruszonym stanie.

Na koniec dzieci otrzymały „Odznakę Małego Chemika”. Był to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie zainteresowania dzieci otaczającym je światem.

Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku i fotorelacji z przeprowadzonych w żłobku zajęć.

Justyna Gondela – opiekunka w grupie „Sówki”

 

Dzień Bajki - Głowienka 2024

16 maja w Gminnym Żłobku w Głowience obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. To święto jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

Z tej okazji „żłobkowe ciocie” przygotowały dla maluszków krótkie przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci miały okazję poznać groźnego wilka, Czerwonego Kapturka, babcię oraz pana leśniczego. Podopieczni żłobka z zachwytem i dużym zainteresowaniem oglądali teatrzyk, z którego dowiedzieli się, że należy zawsze słuchać swoich rodziców i nie rozmawiać z nieznajomymi.

Był to dzień kolorowy i wesoły. Dzieci przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty i dopasowywały je do danej postaci. Opiekunki nawiązały również do bajki „Trzy Świnki” w której także występuje wilk, a kolejne zadanie było związane właśnie z tą bajką. Konkurencja polegała na wrzuceniu balonika – świnki do jednego z trzech domków: drewnianego, słomianego i murowanego. Podczas świętowania nie zabrakło tańców do bajkowych melodii.

Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało najmłodszym wiele radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Justyna Gondela – opiekunka w grupie „Sówki”

Dzień Marchewki - Głowienka 2024

,,Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

11 kwietnia w naszym żłobku obchodziliśmy ,,Święto  Marchewki”. W tym dniu podopieczni przyszli ubrani w pomarańczowe stroje. To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania tego warzywa, wspólnie zrobiliśmy sok marchewkowy. Panie kucharki upiekły pyszne ciasto marchewkowe, które dzieci ze smakiem zjadły na drugie śniadanie. Nie zabrakło również zabaw muzycznych, ruchowych i plastycznych nawiązujących do marchewkowego święta.

Śmiechu i zabawy było co niemiara, ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy, inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po dużej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie żłobkowe maluszki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Urszula Jaworska- opiekunka w grupie „Sówki”

Święta Wielkanocne - Głowienka 2024

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym żłobku ta tradycja jest od zawsze kultywowana.

25 kwietnia w Gminnym Żłobku w Głowience odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, na które przybyli zaproszenie goście: Pani Dorota Chilik – Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Pani Aleksandra Ciepiela Zastępca Wójta Gminy Miejsce Piastowe, Pani Magdalena Frydrych- Kierownik Referatu Rozwoju Gminy, Pan Grzegorz Meier – Zastępca Kierownika Samorządowego Centrum Usług Wspólnych oraz Pani Iwona Topolska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głowience.

Wielkanocne spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Jastrzębska - Dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe, która powitała gości i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie przeszliśmy do części artystycznej. Maluszki zaprezentowały układ choreograficzny „Taniec kurczątek”, ubrane w piękne stroje kurczaczków. Po zakończonym występie nasi podopieczni zamienili się w wiosenne zwierzątka i wystąpiły w mini teatrzyku. Występy zakończył wspólny taniec z panią Wiosną. Wiośnie towarzyszyły wszystkie dzieci i Pani Wójt, która na zakończenie występów złożyła wszystkim życzenia i obdarowała świątecznymi upominkami.

Po części artystycznej zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy: jajka, żurek, wiosenne kanapki, biszkoptowy baranek, babka wielkanocna i inne przysmaki. Nie zabrakło także pięknych stroików z bukszpanu oznaczających budzącą się do życia przyrodę. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Urszula Jaworska- opiekunka w grupie „Sówki”

Dzień Dinozaura - Głowienka 2024

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.

26 lutego obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów.

Dzieci założyły na głowę wykonane przez opiekunki opaski, dzięki którym wyglądały jak prawdziwe dinusie i bawiły się w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe m.in.: odnalezienie drogi do jaskini dinozaura poprzez kręty labirynt, taniec z balonami. Ćwiczyły motorykę dużą trafiając do brzucha dinozaura zieloną piłeczką. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym nasi podopieczni mogli poznać działanie wulkanu, czy obejrzeć cień dinozaura powstały z posypania po nim mąką. Ponadto maluszki wykonały pracę plastyczną - odbijając rączkę zamoczoną w zielonej farbie stworzyły piękne dinozaury. Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie,  dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące dinozaurów.

Justyna Gondela –opiekunka w grupie „Sówki”

Wigilia - Głowienka 2023

We wtorek 19 grudnia odbyła się w naszym żłobku Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, kolędowania, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. Także u nas nastał świąteczny klimat, atmosfera była niezwykle radosna. Tego dnia dzieci, razem ze swoimi opiekunkami połamały się opłatkiem. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na  którym pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci smakowały: barszczyku, pierogów oraz ryby, nie zabrakło także słodkości.

Odświętne stroje, magiczna oprawa taneczno-muzyczna, sprawiły, iż każdy z nas poczuł, że Święta są tuż tuż... Wspaniałym momentem był występ naszych maluszków przebranych w stroje aniołków i pasterzy.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. To był wyjątkowy, magiczny dzień.

Justyna Gondela – opiekunka w grupie „Skrzaty”

Mikołajki - Głowienka 2023

Zgodnie z grudniową tradycją 6 grudnia do naszego żłobka przybył Święty Mikołaj, na którego już od samego rana czekały wszystkie dzieci. Maluszki grzecznie nasłuchiwały, czy nie słychać w oddali dźwięku mikołajkowego dzwonka.

Gdy długo oczekiwany Gość przybył do nas został powitany przez panie opiekunki przebrane za Elfa i Panią Mikołajową, które zaprosiły go do żłobkowej sali. Święty Mikołaj usiadł wygodnie w fotelu i obejrzał krótki występ przygotowany przez podopiecznych. Po części artystycznej wręczył każdemu dziecku prezent, a chwila ta została uwieńczona na wspólnej fotografii.

Wizyta Świętego Mikołaja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, gdyż wszystkie dzieci go kochają. Wychodząc ze żłobka Święty Mikołaj złożył dzieciom obietnicę: „Będę u Was za rok, czekajcie cierpliwie i bądźcie grzeczne”.

Justyna Gondela

opiekunka w grupie „Sówki”

Narodowe Święto Niepodległości - Głowienka 2023

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dnia 9 listopada 2023 roku w Gminnym Żłobku w Głowience obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
Z tej okazji dzieci oraz pracownicy żłobka zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu odśpiewali Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie przy nastrojowej muzyce maluszki pod kierunkiem pań opiekunek zatańczyły taniec z biało – czerwonymi pomponami. To były piękne i wzruszające chwile. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym tańcem z biało- czerwonymi flagami do piosenki pt. „Symbole Polski”.

Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!”.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie u maluszków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Justyna Gondela – opiekunka grupy „Sówki”

Dary jesieni - Głowienka 2023

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku obfitująca w ciekawe zajęcia w żłobku. Przekonały się o tym dzieci z grupy „Sówki”, które w pięknej jesiennej scenerii miały możliwość poznać jakie „dary” otrzymujemy jesienią.

Ciekawą formą zajęć była dyniowa konkurencja podczas, której maluszki próbowały za pomocą kijka od hokeja tracić piłkę do dyniowej buzi.

Na zakończenie dzieci bosymi stópkami spacerowały po jesiennej ścieżce sensorycznej.

Urszula Jaworska – opiekunka grupy „Sówki”

Dzień dentysty - Głowienka 2023

15 września dzieci z grupy „Sówki” obchodziły Dzień Dentysty. Podczas zajęć maluszki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. 
Pani opiekunka pokazała dzieciom narzędzia jakimi posługuję się w swojej pracy dentysta oraz opowiedziała ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.
Na koniec przy melodii „ Szczotka, pasta, kubek…” nasze maluszki umyły ząbki. 
A po wizycie w gabinecie dzieci otrzymały odznakę Dzielnego Pacjenta. Tym miłym akcentem zakończyliśmy Dzień Dentysty.

Urszula Jaworska - opiekunka grupy „Sówki”

Zakończenie roku - Głowienka 2023

31 lipca 2023 roku odbyło się pożegnanie naszych podopiecznych. Ze wzruszeniem ale i z poczuciem dumy żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, którzy od września opuszczą nas i pójdą do przedszkola. Pożegnanie to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców a także dla dyrektora i pracowników żłobka.
Z tej okazji w naszym żłobku powstała wytwórnia lodów, bo jak wiecie WAKACJE to i LODY!
Sensoryczny ryż sprawił dzieciom ogromną radość, a galaretka z ukrytymi skarbami wzbudziła u naszych podopiecznych nieziemską ciekawość. Dziecięce hity muzyczne tworzyły cudowną atmosferę. Było niezwykle wesoło i kolorowo.
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkową fotoksiążkę oraz upominki.


Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy okazali nam zaufanie powierzając naszej opiece swoje dzieci. Życzymy  naszym absolwentom zadowolenia i pomyślności oraz sukcesów w przedszkolu. Niech wieje ciepły wiatr w wasze życiowe żagle. Powodzenia!
 

Monika Podkul- opiekunka dziecięca

Dołącz do nas

Sprawdź warunki przyjęcia

ODNOŚNIKI

Image
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

Kontakt

  • Łężany:+48 504 793 751
  • Miejsce Piastowe:+48 690 450 316
  • Głowienka:+48 13 307 35 60
  • zlobek@miejscepiastowe.pl

Odnośniki