SENSOPLASTYKA

23.X.w naszym żłobku miało miejsce istne szaleństwo, ponieważ przygotowaliśmy tak bardzo lubiane przez najmłodszych zajęcia sensoplastyczne. Tym razem wiodącym produktem była mąka oraz barwniki spożywcze. Tego typu zabawy są nie tylko czystą i prostą radością, ale niosą ze sobą wiele korzyści. Stymulują i wspierają  rozwój zmysłów, ćwiczą małą motorykę oraz koncentrację uwagi. Żłobkowa sala zamieniła się w „piaskownicę”, w której maluszki przy użyciu prostych, używanych na co dzień przedmiotów typu: miseczki, łyżki, sitka, łopatki, grabki, lejki, przesypywały, przesiewały i rozrzucały mąkę.
Następnie przyszedł czas na małe eksperymenty: „balonowa burza piaskowa”, robienie gniotków , dolewanie kolorowych barwników i wyrabianie ciasta.
Każdy aktywnie uczestniczył w proponowanych formach. Mógł powąchać dotknąć różnorodne konsystencje i świetnie się przy tym bawić. Takie niecodzienne zajęcia są ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu a także integrację maluszków i otwarcie się na nowe doznania i doświadczenia.

Opiekunka dziecięca Anna Leń