WIGILIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

17 grudnia 2019r. w naszym żłobku odbyło się spotkanie wigilijne. W tym uroczystym dniu, zarówno dzieci jak i pracownicy przyszli odświętnie ubrani.
Wigilia rozpoczęła się od złożenia przez Panią Dyrektor oraz dzieci bożonarodzeniowych życzeń. Następnie przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem. Wszystko wokół sprawiało, że maluchy mogły poczuć podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Na przystrojonym świątecznymi dekoracjami wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy, takie jak: barszcz z uszkami, pierogi, ryba oraz żurek. Nie zabrakło także kompotu z suszek. Na koniec wszyscy częstowali się pierniczkami, które otrzymaliśmy od seniorów z Wrocanki.
Wigilia to święto radości, pojednania i życzliwości. Kultywowanie takich tradycji jest bardzo ważne dla dzieci, gdyż kiedyś one zastąpią nas- dorosłych, w przekazywaniu tych przepięknych zwyczajów. W naszym żłobku atmosfera była prawdziwie rodzinna, pełna magii i uroku. Wszyscy mogli poczuć ten wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Turek- opiekunka dziecięca