DZIEŃ BABCI I DZIADKA W WESOŁYM ULU

23 stycznia w naszym żłobku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, połączona z Balem Karnawałowym. Do żłobkowego „WESOŁEGO ULA” licznie przybyły kochane babcie i najdrożsi dziadkowie. Dzieci przebrane w stroje pszczółek przygotowały krótki występ. W dalszej części uroczystości mogli wykazać się dziadkowie. Uczestniczyli oni w tematycznych konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez panie opiekunki. Uczestnicy zabawy mieli możliwość skosztować pysznego miodku, przełożyć na czas sznurek przez dziurki w „plastrze miodu”, czy tańczyć na kwiecistej łące. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych pląsów do „pszczółkowych hitów”. Na miłych gości i ich wnuczusiów czekał pyszny poczęstunek, który kusił smakiem, jak również przyciągał wzrok pięknymi dekoracjami nawiązującymi do tematyki balu. Goście byli nie tylko zadowoleni ze wspólnej zabawy, lecz także z prezentów otrzymanych od swoich wnucząt. Na zakończenie wszyscy tańczyli w rytm znanych, dziecięcych piosenek karnawałowych. Uśmiechom i wspólnej zabawie nie było końca. To był naprawdę wyjątkowy dzień !!!
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Przesyłamy słodkie, nektarowe całuski – żłobkowe „Pszczółki”.  😊

Marzena Gurgacz-Janusz – opiekunka dziecięca

WIGILIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

17 grudnia 2019r. w naszym żłobku odbyło się spotkanie wigilijne. W tym uroczystym dniu, zarówno dzieci jak i pracownicy przyszli odświętnie ubrani.
Wigilia rozpoczęła się od złożenia przez Panią Dyrektor oraz dzieci bożonarodzeniowych życzeń. Następnie przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem. Wszystko wokół sprawiało, że maluchy mogły poczuć podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Na przystrojonym świątecznymi dekoracjami wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy, takie jak: barszcz z uszkami, pierogi, ryba oraz żurek. Nie zabrakło także kompotu z suszek. Na koniec wszyscy częstowali się pierniczkami, które otrzymaliśmy od seniorów z Wrocanki.
Wigilia to święto radości, pojednania i życzliwości. Kultywowanie takich tradycji jest bardzo ważne dla dzieci, gdyż kiedyś one zastąpią nas- dorosłych, w przekazywaniu tych przepięknych zwyczajów. W naszym żłobku atmosfera była prawdziwie rodzinna, pełna magii i uroku. Wszyscy mogli poczuć ten wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Turek- opiekunka dziecięca