Dzień Ziemniaka

Ziemniaczane Święto to dzień w naszym żłobku, kiedy bardzo wiele dowiadujemy się o „darach jesieni”. Poprzez zabawę uczymy się rozpoznawać owoce i warzywa, którym króluje ziemniak.
Takim radosnym dniom towarzyszą zawsze piosenki tematyczne, ciekawe wiersze i opowiastki. Dziś również nie zabrakło takich aktywności. W skocznych pląsach słuchaliśmy „ziemniaczanych hitów”. Nie obyło się bez pracy plastycznej, która polegała na wypełnianiu ziemniaczanych kształtów zabarwioną na brązowo gąbeczką, a następnie naklejaniem wyciętych ziemniaczków na kontur wiklinowego koszyka. Próbowaliśmy także w formie zabawy przygotować zupę jarzynową, używając do tego edukacyjnego garnuszka i naturalnych warzyw. Każdy uczestnik zabawy miał okazję zrobić sobie zdjęcie w jesiennej krainie Państwa Ziemniaków oraz zakosztować ziemniaczanych potraw. Na stole zagościła zupa kartoflanka, kopytka serowo – ziemniaczane, a na II śniadanie królował Staropolski Tort z masy ziemniaczanej.
Dzień upłynął na wspólnej zabawie edukacyjnej połączonej z integracją, gdyż dla niektórych z nas jest to pierwsza tego typu impreza w żłobku.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych ciekawych zajęć.

Oczami podopiecznych żłobka Małgorzata Siudak