Po raz kolejny w naszym żłobku odbyło się wyjątkowe Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia w żłobku zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do Świąt, uczyły się piosenki i wiersza o tematyce świątecznej. Nasi najodważniejsi podopieczni, podczas wielkanocnego śniadania wyrecytowali piękny wiersz, składając tym samym Życzenia Świąteczne.  Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i koleżanek. Po zjedzonym śniadaniu, wspólnymi siłami zrobiliśmy piękną palmę, ucząc tym samym tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Kadra żłobka

 

 

Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy nadejścia wiosny 24.03.2022 uroczyście powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Były tańce, piosenki i wierszyki, gry, konkursy no i oczywiście pożegnaliśmy mroźną i długą zimę polewając „Marzannę” wodą. Pogoda nam dopisała i na placu zabaw dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Było radośnie, wesoło i wiosennie – mimo, że możemy spodziewać się jeszcze dni ze śniegiem i mrozem to zima już nie wróci. Teraz czas na wiosnę. Nareszcie będzie ciepło i kolorowo. Cieszymy się, że wróciłaś do nas wiosno!

Żłobkowe Ciocie

 

W tym roku obchodziliśmy niezwykły bal karnawałowy, ponieważ został on połączony z Walentynkami. Dzieci przebrane były za koniki, smoki, tygrysy, biedronki, małpki. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów i wiele, wiele innych postaci. Wystrój sali balowej nawiązywał do Walentynek i wprowadził  radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach, konkursach i  tańcząc  przy swoich ulubionych utworach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, była okazją do zintegrowania i pozostawiła po sobie wiele pozytywnych wrażeń. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Żłobkowe Ciocie

 

Za to, że codziennie siebie ofiarujesz,

Za troskę i cierpliwość

Tobie Babciu dziś dziękuję.

Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie.

Za miłość i opiekę

Dziś dziękuję Babciu Tobie!

Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją.

Jesteś Babcią najwspanialszą,

a do tego moją! ⚘

 

                                          Wnuki

 

17 grudnia odbyła się w naszym żłobku Wigilia Bożego Narodzenia. W tym uroczystym dniu dzieci oraz pracownicy przyszli odświętnie ubrani. Wigilię rozpoczęła Pani Dyrektor od złożenia życzeń bożonarodzeniowych. Dzieci usiadły przy pięknie przystrojonym stole, zjadły tradycyjne wigilijne potrawy oraz wysłuchały kolęd.
Wigilia to czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapomniane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To magiczny czas, który łączy pokolenia…….

Żłobkowe Ciocie