Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odświętnie ubrani, wspólnie zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne: smaczny żurek, pyszna Babka Świąteczna, jajka w różnych odsłonach oraz sałatki. Po złożeniu życzeń, podzieliliśmy się jajkiem, po czym zasiedliśmy do stołu. Świąteczny klimat podkreśliła dekoracja pełna kolorowych pisanek, zajączków i baranków.

Żłobkowe ciocie

 

17 marca nasze maluszki ubrane w wiosenne kolory przywitały nową porę roku. Pierwsze oznaki wiosny można było już dostrzec w kolorowej dekoracji pełnej żywych kwiatów. Na tą okazję Panie opiekunki przygotowały teatrzyk pt: „A tulipan śpi”. Maluszki z wielkim zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy obejrzały przedstawienie. Następnie przebrane w motylki zatańczyły „Taniec na łące” usłanej kwiatami. Ciekawą atrakcją tego dnia było wspólne sadzenie pierwszych kwiatów, cebulek i innych nasion. Na zakończenie podopieczni wykonali pracę plastyczną, wykleili wiosenną łąkę.

Żłobkowe ciocie

 

3 marca w naszym żłobku odbyły się zajęcia sensoryczne. Panie opiekunki przygotowały dla  maluszków kolorowe glutki. Dzieci je rozciągały, ugniatały oraz nadawały im dowolne kształty. Następnie każdy z podopiecznych stworzył swojego gniotka wypełnionego błyszczącymi cekinami. Zabawy było co niemiara podczas podrzucania i turlania sensorycznych baloników. Kontakt z masą plastyczną pozwolił maluszkom doświadczyć wielu wrażeń oraz umożliwił im się zrelaksować i wyciszyć.

Żłobkowe ciocie

 

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się

Karnawał wypada w samym środku zimy, ale kto powiedział ze na zabawie karnawałowej nie można przywołać lata? Panie opiekunki w dniu 08.02.2022 r. w żłobku w Głowience wprowadziły dzieci w „hawajski klimat”. Ciepła i uroku dodały letnie stroje, kolorowa dekoracja oraz egzotyczne owoce. Do tańca porwała wszystkich „brazylijska samba”. Świetnie bawiliśmy się również w rytmach ”samby  rio de janeiro”. Na zakończenie skosztowaliśmy pysznych ciasteczek i wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym maluszkom.

Żłobkowe ciocie

 

„Babcie i Dziadka, przyznać to trzeba,
każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana,
przez wszystkie dzieci jest szanowana”.

 

W dniu 21.01.2022 r. świętowaliśmy w naszym żłobku „Dzień Babci i Dziadka”. W podziękowaniu za ich miłość dzieci wraz z ciociami przygotowały krótkie występy. Maluszki przebrane za kucharzy gotowały pyszny obiad do piosenki „Obiad u Babci”. Następnie wspólnie pomachaliśmy kwiatuszkami, śpiewając tradycyjne „Sto lat”. W tym wyjątkowym dniu nasze pociechy wręczyły swoim Dziadkom pamiątkowe płyty ze zdjęciami i filmikami przygotowanymi wcześniej przez opiekunki. W prezencie znalazło się również troszkę słodkości – czekoladowy piernik. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo radości i pociechy ze swoich wnucząt.

Żłobkowe ciocie

 

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.  Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku, który przeżywamy również w naszej małej „żłobkowej rodzinie”.  Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Świąteczną aurę podkreśliła piękna, pełna blasku i magii dekoracja. W ten cudowny dzień dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Następnie zjedliśmy ze smakiem potrawy, które przygotowały Panie kucharki. Tradycyjnie odśpiewaliśmy również kolędy i świąteczne piosenki. Nasze spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

Żłobkowe ciocie

 

25 listopada, jak co roku nasze żłobkowe maluszki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w brązowych kolorach, aby wcielić się w głównego bohatera święta. Uroczysty dzień rozpoczął się od występu przygotowanego przez żłobkowe ciocie pt: „Leśna Przygoda Misia”. Podopieczni obejrzeli go z wielkim zainteresowaniem i radością. Teatrzyk pozwolił dzieciom przenieść się w bajkowy nastrój, na leśną polankę wśród uli i pszczółek. Maluszki miały również okazję zapoznać się z pracą pszczelarza, przymierzały kapelusz pszczelarski. Kolejną atrakcją było karmienie głodnego misia miodkiem, w takt piosenki „Misiu am am”. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach do misiowych piosenek. Na koniec wykonały pracę plastyczną, stworzyły wspólnego misia poznając przy tym jego poszczególne części ciała. Dzień Pluszowego Misia dostarczył wszystkim radosnych przeżyć i wspaniałych emocji. Był to mile i twórczo spędzony czas, który sprawił, że na twarzach Naszych Milusińskich pojawił się uśmiech.

Żłobkowe Ciocie

 

Kto Ty jesteś? - Polak mały
Jaki znak twój? - Orzeł biały

Pielęgnując tradycje i patriotyzm 10 listopada 2021 w naszym żłobku obchodziliśmy narodowe święto - Dzień Niepodległości. Ważność tego dnia podkreśliliśmy piękną dekoracją oraz strojem. Wszyscy ubraliśmy się w biało - czerwone barwy.  Uroczystość rozpoczęliśmy od marszu w rytm „Poloneza”, następnie odśpiewaliśmy Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Każdy maluszek otrzymał biało - czerwoną flagę, którą poruszał w rytm piosenki „Jestem Polką i Polakiem”. Tego dnia również nawiązaliśmy do tradycyjnej pieśni partyzanckiej „Przybyli ułani pod okienko”, przedstawiając mini etiudę teatralną w wykonaniu podopiecznych żłobka. Podsumowując uroczyste chwile wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Dzieci wykleiły mapę Polski białymi i czerwonymi serduszkami. Dzień ten przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy. Akcent patriotyzmu zaszczepiony od najmłodszych lat przyniesie pozytywne efekty w przyszłości.

Żłobkowe Ciocie

25.10.2021 w naszym żłobku było sensorycznie, kolorowo i wesoło. Panie opiekunki przygotowały dla maluszków różnokolorowe ciasta i ułożyły z nich barwny dywan. Zajęcia rozpoczęły się od spaceru bosymi stopami po miękkim cieście. Dla niektórych pierwsze przejście było troszkę kłopotliwe i dziwne, jednak gdy już stopy się przyzwyczaiły, spacer zrobił się całkiem przyjemny i dzieci nie miały ochoty kończyć. Zabawa ta umożliwiła podopiecznym rozwój wyobraźni dotykowej, a przy okazji wymasowała im stópki. Dużo frajdy sprawiło dzieciom również lepienie, wykrawanie, wałkowanie oraz ugniatanie elastycznej masy. Dzisiejsza kolorowa sensoplastyka pobudziła zmysły, rozwinęła kreatywność i twórczość naszych żłobkowiczów.

Żłobkowe Ciocie

28.09. w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Z tej okazji wszyscy przebraliśmy się w stroje kartofelków i wspólnie zatańczyliśmy do piosenek: „Pan Kartofelek”, „Warzywa”. Na tle pięknej dekoracji, wśród jesiennych plonów odbyła się sesja fotograficzna. Maluszki miały możliwość pobujać się na drewnianych konikach i przejechać kolorowym wozem. Żłobkowe ciocie przygotowały ziemniaczane pole, podopieczni zbierali ziemniaczki do wiklinowych koszyczków i przesypywali do worków. Na zakończenie zebranych plonów wspólnie wykonaliśmy sałatkę jarzynową. W tym dniu wszyscy świetnie się bawiliśmy, na buziach dzieci zagościł uśmiech.

Żłobkowe Ciocie